Marcowy weekend
12 – 13.03
10:00 – 13:00
2 spotkania, 6h kaligrafowania
Zajęcia prowadzi:
Ada Jereczek
Nice Letter Studio
Plac Dąbrowskiego 2/4 lok 32. Warszawa
Czy kaligrafować da się również monolinią?
Jasne, że tak! Przecież nie ma co wpadać w kaligraficzną MONOtonię ?!
Piękne pisanie kojarzymy głównie z kontrastem stawianych linii. Ze stalówką elastyczną i jej zmiennym naciskiem lub stalówką ściętą, której zmienny kąt przyłożenia narzędzia również manipuluje grubością linii. Kaligrafowanie linią jednej grubości jest dużo mniej popularne, a może być równie efektowne i wciągające!
Jak będą wyglądały zajęcia?

Narzędzie jakim będziemy się posługiwać to redisówka– nietypowa w formie stalówka charakteryzująca się odgiętą, okrągłą końcówką. Niegdyś służyły kreślarzom do stawiania precyzyjnych linii o jednolitej szerokości.
Formy liter zaczerpniemy z kaligrafii współczesnej i zaadaptujemy je do nowego narzędzia kreślarskiego! Zapewniamy Was, że efekt jest bardzo ciekawy!
Zapraszamy na kurs, gdzie w czasie dwóch trzygodzinnych spotkań przekażemy Wam potężną dawkę wiedzy!
Zajęcia kaligraficzne w Nice Letter Studio to nie tylko nauka danego kroju pisma, to również:
- fachowa terminologia,
- historia pisma i narzędzi,
- zagadnienia historyczne, które miały wpływ na uformowanie się liter w tzw. stylu modern,
- teoretyczna i praktyczna wiedza o dawnych i współczesnych mediach i podłożach pisarskich wraz z ich testowaniem,
- podstawowe zasady komponowania,
- inspiracje i prezentacje najważniejszych postaci współczesnej kaligrafii,
- kreatywne eksperymenty,
- dostęp do obszernej biblioteczki kaligraficznej,
- dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku,
- możliwość uczestniczenia w dodatkowych, piątkowych konsultacjach.
dla kogo przeznaczone są zajęcia?

Warsztaty są odpowiednie zarówno dla osób początkujących, które chciałyby zacząć swoją przygodę z kaligrafią a nie miały jeszcze w dłoni narzędzia kaligraficznego, jak i dla osób kontynuujących, po kursach kaligrafii współczesnej stalówką elastyczną!
Chcesz zacząć swoją przygodę z kaligrafią, ale nie wiesz od czego zacząć? Kurs kaligrafii monoliniowej jest dobrym startem dla osób które nie miały wcześniej styku z kaligrafią – narzędzie którym będziemy się posługiwać jest łatwiejsze do opanowania dla osób początkujących. Ponadto nabytych umiejętności można użyć później w piśmie codziennym, chwycić za najprostszy pisak a nawet długopis i ćwiczyć w każdej wolnej chwili!
Kameralna grupa umożliwia indywidualne podejście do każdego z uczestników. Zajęcia przeznaczone są dla grupy dorosłych (powyżej 16 lat).
Co potrzebujesz na zajęcia?
Nie potrzebujesz żadnych materiałów!
Do twojej dyspozycji jest wszystko w naszej pracowni.
Opinie uczniów
Jestem w 100% zadowolona. Warsztaty u Was polecam wszystkim moim przyjaciołom.
Naprawdę quality content!
Pro tipy, ktore ułatwiają pisanie liter, indywidualną ocenę pracy kursanta.
~ Marta
Jestem zachwycona kursem, czekam na kolejne – z pewnością wezmę w nich udział.
Wielkim plusem jest też to, że po zakończeniu zajęć nie kończy się kontakt z organizatorem, można liczyć na korektę zadań i podpowiedzi, co robić, aby było lepiej.~ Keskilenae
terminy spotkań
Sobota, Niedziela: 12 – 13.03.2022
10:00 – 13:00
W co inwestujesz?
Dwa trzygodzinne spotkania w marcowy weekend = 54 zł za godzinę zajęć!
Wszystkie potrzebne materiały do zajęć.
Cena kursu :
320 zł
Wspaniałe towarzystwo.
Ćwiczenie nowych umiejętności pod okiem najlepszych nauczycieli!
Kto poprowadzi zajęcia?

Ada Jereczek
W mediach społecznościowych Adę możecie znaleźć pod pseudonimem ODRĘCZNIE. Na co dzień jest studentką architektury. Zakochana w kaligrafii i digital letterigu, które odkrywała pod okiem Aleksandry Ćwikowskiej. Swoją kaligraficzną przygodę zaczęła od ostrej stalówki – obecnie specjalizuje się właśnie w krojach kreślonych tym narzędziem. Nie straszne jej eksperymenty w łączeniu różnych narzędzi i materiałów!
PSS… Nie musisz posiadać żadnych umiejętności kaligraficznych – wszystkiego Cię nauczymy!
zapisz się!
[bookero_form service=21891]